Uroczyste przekazanie motocykla

8 grudnia w samo południe w siedzibie Straży Miejskiej Miasta Krakowa, przy ulicy Dobrego Pasterza 116, Komendant Straży - pan Janusz Wiaterek uroczyście przekazał Fundacji R2 motocykl, który będzie służył w codziennej pracy grupie wykwalifikowanych ratowników, którzy niosą pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach. Przekazany przez Straż Miejską motocykl, to BMW R 1200 RT, pojazd ratunkowy - seryjnie przygotowany do działań ratunkowych. Posiada specjalną skrzynię biegów o wydłużonych pierwszych biegach, tak by możliwa była bardzo wolna jazda, drugi akumulator. Motocykl wyposażony jest w sygnalizację świetlną i dźwiękową, ABS. Podstawowe wyposażenie stanowią także kurtki i kaski ratowników.

Pojazd waży około 260 kg , pojemność silnika to 1200 cm3, o mocy 150 KM, a maksymalna prędkość wynosi ponad 220 km/h. Środki na zakup pochodzą z budżetu miasta. Właścicielem pojazdu jest Straż Miejska Miasta Krakowa, a Fundacja R2 użycza motocykl aby móc wypełniać swoje obowiązki. Motocykl wejdzie do czynnej służby po zimowym okresie szkoleń medycznych ratowników i wiosennym z technik jazdy motocyklem zakończonych egzamianami. Dla naszej grupy to bardzo ważny moment, w którym w sposób najbardziej realny otrzymujemy wsparcie w działaniu władz naszego miasta, jak i również otrzymujemy do działań ratunkowych najnowocześniejszy i dedykowany do tych zadań motocykl.

Polecamy również: http://www.strazmiejska.krakow.pl/index.php?site=newsid&id=410&PHPSESSID=42d2926a15bade3e5bf76a910d703ce1