Życzenia Dobrych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2020 Roku. Podziękowania za miniony 2019 rok.

Dotarła do nas radosna wieść, że Polska staje się coraz bardziej „obywatelskim krajem”, że w ostatnich latach coraz więcej obywateli donosi. Przybyło niemych świadków, rejestratorów i szeryfów. Robią to tym łatwiej, im łatwiejsze w obsłudze stają się kamery smartphonów. Technologia wyprzedziła świadomość. Podążają za przykładem dzielących „elit”. I zamiast wielokrotnie po prostu pomóc i zrobić coś pożytecznego – kręcą. Zamiast udzielić pomocy – kręcą. Zamiast podjąć decyzję – kręcą. Zamiast nazwać rzeczy po imieniu – kręcą. Spełnieni w kręceniu, klikaniu, paluchem mazaniu i zbawieni przez technologię szklanych ekraników. Za nimi ukryci. Samozadowoleni, „samowystarczalni”, nieobecni.

I jeżeli za małym szklanym ekranem, w przekazie mediów mały Jezus nie zostanie uchwycony w chwili narodzin, jeżeli nie zrobią z niego kaczki dziennikarskiej, to nie narodzi się wcale. Hipokryzja wykorzysta go w dziale marketingu i zwiększenia targetów sprzedaży, tacy. Zapominając o prostej prawdzie, że jeżeli coś pływa jak kaczka, je jak kaczka, kwacze jak kaczka, to to jest Kaczka. Ludzkie oczy nie kłamią. Przejrzyj ! Bóg przychodzi na świat w realnym otoczeniu, wśród prawdziwych i czujących ludzi. I żaden pasterz nie potrzebuje aplikacji, żeby do niego trafić. Jeżeli chce trafić właśnie do Niego. Żeby nie okazało się kiedyś już mniej radośnie, że Betlejem i karetka zostaną puste. Że człowieka, aplikacja jednak nie zastąpi.

W imieniu Ratowników R2 i instruktorów EnduroFlow - projektów bezpiecznej jazdy na motocyklu, składamy życzenia Zdrowia, Dobra, dużej ilości Wolnego Czasu i Wypraw, Pokoju, Tolerancji i Poznawania Świata i Ludzi, Dobrych Słów i Czynów, Wolności i zawsze bezpiecznych powrotów do domu.

Życzymy Wam porządnych ludzi wokół, prawdziwych mistrzów i autentycznych duchownych, autorytetów godnych szacunku, elit godnych naśladowania, odpowiedzialnych fachowców, solidarnych rodaków.

W tym miejscu również serdecznie dziękujemy !!! Wszystkim naszym czynnym Ratownikom R2, za ich udział w sezonie ratowniczym R2/2019, za ich chęć i realnie niesioną pomoc oraz dziękujemy Wszystkim Osobom i Instytucjom, które nas w 2019 roku wspierały, merytorycznie, finansowo i rzeczowo, przekazując swój 1 % podatku, darowizny, słowa wsparcia.

Dziękujemy za wspólne treningi, wspólną służbę ratowniczą, szkolenia pierwszej pomocy, wspólną pracę i wciąż podejmowaną próbę zmiany świata na lepszy oraz mądrzejszy.

 

W imieniu Zarządu R2
Jarosław Maj
www.rkwadrat.pl